ŚDZJU – to musi mieć sens!

ŚDZJU – to musi mieć sens!

Liczba międzynarodowych dni, obchodami których organizatorzy chcieliby przykuć uwagę światowej opinii publicznej bliska jest liczbie dni w  roku. Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej przypada na 20 marca. W tym dniu jednak międzynarodowych świąt jest jeszcze kilka, wśród nich, także sygnowane przez ONZ: Międzynarodowy Dzień Szczęścia (od 2011 r.) i Międzynarodowy Dzień Języka Francuskiego (od 2010 r.)  – przypomina portal infoDENT24.pl.

Redakcja portalu pisze:

“Dni ku czci, z okazji, z powodu zdecydowanie się spauperyzowały. W świadomości społeczeństwa bez echa przechodzą daty, pod którymi widnieją światowe, międzynarodowe i krajowe obchody, mające na celu propagowanie prozdrowotnych postaw. 

Nie wszyscy właściciele lecznic stomatologicznych uważają za celowe angażowanie się w obchody ŚDZJU, tym bardziej, że wiedza o tym dniu wśród pacjentów jest śladowa. Obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej mają sens wówczas, gdy zainteresują się nim nie tylko dentyści, lecz przede wszystkim pacjenci. Czy w Polsce tak się stanie? Należy liczyć na inicjatywę, która tchnie nową jakość w polską część obchodów ŚDZJU.”

I o to jesteśmy z kampanią “Polska mówi aaa”!

Źródło: infoDENT24.pl

Poleć artykuł:
Pin Share
« »