To dopiero początek

Prof. Marzena Dominiak

– Ruch, który powstał w ramach kampanii „Polska mówi aaa” i obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej ma ogromny potencjał. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje wydarzenia. Tylko jeżeli będziemy mówić o zdrowiu jamy ustnej wspólnym językiem możemy przezwyciężyć fatalny stan uzębienia Polaków – mówi prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.  

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, które rozpoczęliśmy już 20 lutego udowodniły, że jest w nas siła i motywacja do podejmowania wysiłków na rzecz zdrowia jamy ustnej. Zaproponowaliśmy projekt, z którym każdy może się utożsamiać, który może wspierać i to „chwyciło”. Liczba gabinetów i placówek oświatowych, które wykorzystały 20 marca do krzewienia wiedzy o profilaktyce stomatologicznej – jak na pierwszą edycję – jest znakomita. Na mapie były mniejsze i większe projekty, każdy były cenny, każdy niósł za sobą wartości Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Równocześnie wsłuchiwaliśmy się w głosy i potrzeby uczestników, tak aby kolejne edycje były jeszcze lepsze, miały większy zasięg. W tym roku tempo było szalone, myślę, że w 2019 r. obchody ŚDZJU będą imponujące, warto już dziś pomyśleć o dobrym projekcie.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej pokazały również jaką rolę w upowszechnianiu wiedzy o profilaktyce może pełnić Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Oswoiliśmy ŚDZJU, pokazaliśmy, że to może być fajny, przyjemny dzień, z dużą iloscią optymizmu i pozywytnych projektów. Dziękuję wszystkim za wsparcie.

Projekt #PTSodnowa działa.

Prof. Marzena Dominiak, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego

 

 

Poleć artykuł:
Pin Share
« »