Marzena Dominiak: profilaktyka jest w interesie wszystkich

Prof. Marzena Dominiak

Nowe władze Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego nie mają wątpliwości, ze organizacja nie powinna stanowić jedynie naukowego wsparcia dla dentystów, ale może docierać z wartościową wiedzą także do całego społeczeństwa. Kampania „Polska mówi aaa” ma być na to najlepszym dowodem.

– Mamy wiedzę, mamy ludzi, dlaczego tego nie wykorzystać? Nie mam wątpliwości, że eksperci PTS mogą być alternatywną dla nieuporządkowanych i nie zawsze wiarygodnych informacji, które dostarcza internet. PTS może edukować, ale będzie także inspirował, dlatego wraz z Naczelną Izbą Lekarską, Be Active Dentist i ewiDENTniepr realizujemy – po raz pierwszy w kraju w takim zakresie – kampanię „Polska mówi aaa”, wspierającą obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (World Oral Health Day) – podkreśla prof. Marzena Dominiak, Prezydent PTS.

W opinii doświadczonego chirurga, implantologia i wykładowcy, 20 marca to znakomita okazja, aby komunikację w zakresie zdrowia jamy ustnej uwypuklić w ogólnopolskiej przestrzeni medialnej.

– Dentyści, pedagodzy w przedszkolach i szkołach, samorządowcy – te wszystkie grupy powinny być gotowe do upowszechniania podstawowej wiedzy o profilaktyce. To jest w interesie wszystkich. W ramach kampanii udostępnimy mapę małych i dużych inicjatyw oraz materiały edukacyjne. Będziemy inspirować do realizowania projektów niezależnie od zasięgu. Inicjatywą mogą być tak samo bezpłatne przeglądy, spotkanie z dziećmi w szkole, wydanie broszury, audycja w lokalnym radio, prelekcja na Uniwersytecie III Wieku czy spontaniczny flash mob. Każdy pomysł zwracający uwagę na konieczność zrozumienia, że od zdrowych zębów zaczyna się zdrowie ogólne jest dobry – dodaje prof. Dominiak.

Źródło: pts.net.pl

Poleć artykuł:
Pin Share
»