Gość Polska mówi #aaa – Monika Rzepa

Moniko, jakie motto lub hasła przewodnie kierujesz do pacjenta, które zachęcałyby i mobilizowały do dbałości o higienę jamy ustnej?

Dbanie o higienę jamy ustnej nie kosztuje wiele. Podstawowe środki do higieny jamy ustnej, ich prawidłowe i systematyczne używanie jest wystarczające.
Wystarczy chcieć, a chcieć to móc! 🙂

Hasło: Robisz przegląd samochodu raz w roku? Twoja jama ustna też potrzebuje obowiązkowego przeglądu. Zadbaj o siebie tak jak dbasz o swój samochód 🙂

Jak zachęciłabyś koleżanki i kolegów higienistów do wspólnych aktywności dental by beneficjentem był pacjent?

Najlepszą aktywnością dental jest inwestycja w wiedzę. Konferencje, szkolenia, webinary to wiedza dostępna na wyciągnięcie ręki. Beneficjentem tej wiedzy jestem zarówno ja, jak i Pacjent. Sama prowadzę profil higienistki “Rzepawgabinecie” w social mediach i dostaję pozytywny feedback, co daje mi jeszcze większą motywację aby działać w tej przestrzeni. Staram się, aby żaden Pacjent nie wyszedł z wizyty u mnie z pustymi rękoma. Mały prezent w postaci pasty, szczoteczki lub nitki dentystycznej to miły gest i inwestycja w Pacjenta aby moja przekazana wiedza na temat higieny jamy ustnej zakiełkowała poza gabinetem.

Leży nam na sercu by każdy w Polsce, od maluchów po pacjentów geriatrycznych, wiedział o corocznym święcie ŚDZJU.
Możesz nas wspomóc radą, pomysłem?

Światowy Dzień Jamy Ustnej mógłby być nagłaśniany np. poprzez imprezy tematyczne (np. pikniki) sponsorowane przez firmy stomatologiczne z różnymi atrakcjami, konkursami dotyczących wiedzy na temat “Jak dbać o jamę ustną”. Jestem również za organizacją dni otwartych w gabinetach stomatologicznych połączonych z darmowymi przeglądami jamy ustnej.

„Zdrowe jama ustna to uśmiech na całe życie” to hasło Kampanii na 2023 rok. Co owe dla Ciebie znaczy?

Zdrowa jama ustna to uśmiech na całe życie, uśmiech znów to najkrótsza droga do drugiego człowieka. Życie z ludźmi u boku jest o wiele przyjemniejsze 🙂

Monika Rzepa
higienistka stomatologiczna, asystentka stomatologiczna

Poleć artykuł:
Pin Share
« »