Dolnośląski Klub Higienistek na start!

Dolnośląski Klub Higienistek na start!

Z radością i dumą możemy ogłosić, że kampania „Polska mówi #aaa!” wystartowała! Pierwszą inicjtawę, którą odbyła się w ramach akcji, zainicjował Dolnośląski Klub Higienistek. Kolejne zarejestrowano już na mapie kampanii. 

W przedszkolach i szkołach oraz gabinetach stomatologicznych ruszyły zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodziców pod hasłem „Polska mówi aaa”.  W pierwsze edukacyjne pogadanki z rodzicami zaangażował się Dolnośląski Klub Higienistek, którego ambasadorką jest hig. mgr Katarzyna Kołodziej. 19 lutego br., w dwujęzycznym przedszkolu i żłobku KIDS&Co przy ul. Szybowcowej 2 we Wrocławiu rodzice mogli wysłuchać informacji na temat:

– najczęściej występujących problemów  w obszarze jamy ustnej  u dzieci do lat 6 i jak sobie z nimi radzić,

– dbania o higienę jamy ustnej, stosowania właściwie dobranych akcesoriów,

– wypracowania u pociech  właściwych nawyków higienizacyjnych,

– przekonania dzieci do spożywania produktów z mniejszą ilością produktów wysokosłodzonych, a rodziców do wyboru odpowiedniej pełnowartościowej diety, właściwej dla wieku dziecka.

– roli rodziców w kształtowaniu świadomości u dzieci o konieczność dbania o ząbki i jamę ustną,

– regularnego odwiedzania gabinetów dentystycznych i roli higienistek, które umiejętnie edukują i łamią bariery lęku przed wizytą u dentysty.

–  znaczenia udziału dzieci i rodziców w programach prozdrowotnych organizowanych przez Urzędy Miasta i inne organizacje

– wprowadzenia do kalendarza wydarzeń daty  20 marca – światowy dzień zdrowia jamy ustnej i udziału w ogólnopolskiej kampanii Polska mówi aaa.

Kolejne przedsięwzięcia Klubu Higienistek odbędą się w wkrótce, w dwóch kolejnych szkołach.

Dolnośląski Klub Higienistek na start!

Dolnośląski Klub Higienistek na start!

Poleć artykuł:
Pin Share
« »