Zdrowy zgryz u najmłodszych – zdrowa jama ustna na całe życie

Troska o zdrowie jamy ustnej jest kluczowa już od najmłodszych lat. W przypadku dzieci i młodzieży istotna jestrola rodziców, którzy odpowiadają za wyrobienie właściwych nawyków u swojej pociechy oraz regularne wizyty profilaktyczne, co pozwala zapobiegać problemom zdrowotnym jamy ustnej lub odpowiednio wcześnie rozpocząć leczenie. Obok próchnicy i chorób przyzębia, do najczęstszych schorzeń związanych z jamą ustną należą wady zgryzu, których doświadcza nawet 60 proc. polskich dzieci i nastolatków.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej firma Align Technology zaprasza na odcinek programu Zdrowie Rano w serwisie Onet, w którym dwaj specjaliści – ortodonta dr n. med. Maciej Cićkiewicz oraz stomatolog dziecięcy dr n. med. Michał Sobczak porozmawiają na temat leczenia wad zgryzu u pacjentów rosnących. Eksperci opowiedzą m.in. o wpływie wad zgryzu na zdrowie jamy ustnej czy przykrych konsekwencjach braku ich leczenia, a także wyjaśnią, dlaczego odpowiedzialne podejście i szybkie działanie rodziców jest kluczowe w procesie leczenia wad zgryzu u najmłodszych.

Co jest przyczyną problemów ze zgryzem? Kiedy udać się z dzieckiem do ortodonty i jakie możliwości leczenia oferuje najmłodszym nowoczesna ortodoncja? Odpowiedzi na te i inne pytania, które najczęściej nurtują rodziców pragnących jak najlepiej zadbać o zdrowie jamy ustnej swoich pociech, udzielą dr Maciej Cićkiewicz i dr Michał Sobczak już 21 marca o godzinie 10:00 w Zdrowie Rano!

Poleć artykuł:
Pin Share
« »