Rozkręcamy się!

„Polska mówi #aaa!” – dołącz do nas!

Prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, podsumowuje pierwsze tygodnie obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. 

Dokładne podsumowanie będziemy mogli zrobić dopiero pod koniec kwietnia. Wiele inicjatyw zostało rozłożonych w czasie, realizowane były już w styczniu i lutym, będą również w kwietniu. To cieszy i stanowi dowód na coraz większe zainteresowanie projektem. Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej ma swoją konkretną datę w kalendarzu, ale od zawsze przekonujemy, że 20 marca jest wyłącznie kulminacyjnym momentem. Na rzecz promocji zdrowia jamy ustnej można i trzeba działać zawsze. Stąd m.in. uchwała ustanawiająca marzec Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej.

Wracając do pytania. Zainteresowanie akcją to jedno, rezultaty to drugie. W tym roku przekonywaliśmy, że dieta bogata w cukier jest niekorzystna dla zdrowia jamy ustnej i zdrowia ogólnego, zachęcaliśmy do regularnych badań w kierunku nowotworów jamy ustnej, zwracaliśmy uwagę na konieczność troski o zęby mleczne. Budowanie świadomości to proces, a kampania jest wyłącznie jego elementem. Mam jednak nadzieję, że skutecznym. To poniekąd będziemy mogli ocenić w przyszłości.

Tegoroczne obchody odbywały się na wielu płaszczyznach. Przygotowaliśmy wiele materiałów informacyjno-edukacyjnych. Wraz z partnerami akcji przeprowadzaliśmy badania w gabinetach mobilnych, również dla kibiców piłki nożnej. Spot kampanii wyświetlany jest ciągle w komunikacji miejskiej, były debaty, akcje w szkołach, przedszkolach, gabinetach. Wydaje nam się, że Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej zaczyna być zauważalnym wydarzeniem.

Czytaj całą rozmowę.

Czytaj także:

To nic, że wypadną. Leczymy mleczaki! – nowy projekt edukacyjny

Śląsk Wrocław partnerem, bramkarz Ambasadorem, dentobus pod stadionem

O co chodzi z obchodami ŚDZJU i kampanią „Polska mówi #aaa!”?

Udostępnij profil kampanii „Polska mówi #aaa!”

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej 2019 – preludium

Marek Michalak: szkoła to miejsce na rozmowę o zdrowiu jamy ustnej

Honorowy Patronat Prezydenta Wrocławia

IZŻ Patronem Honorowym kampanii “Polska mówi #aaa!”

Marzec Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej!

Poleć artykuł:
Pin Share
« »