Gość Polska mówi #aaa – Klaudia Sawicka

Pani Klaudio, jakie hasła kieruje Pani do pacjenta, by owe zachęcałyby i mobilizowały do dbałości o higienę jamy ustnej?

Higiena jamy ustnej to inaczej dbanie o zdrowy uśmiech oraz zdrowie całego organizmu. W dzisiejszych czasach zdrowy uśmiech jest nasza „wizytówka”. Jako higienistka stomatologiczna uczę jak prawidłowo szczotkować zęby oraz oczyszczać przestrzenie międzyzębowe.

Jak zachęciłaby Pani swoje branżowe koleżanki i kolegów higienistów do wspólnych aktywności dental by beneficjentem był pacjent?

Zachęcam, aby rozmawiać przede wszystkim z pacjentem. Zbudowanie relacji przez edukacje pacjenta prowadzi do wspólnego sukcesu dbania o zdrowie jamy ustnej.

Leży nam na sercu by każdy w Polsce, od maluchów po pacjentów geriatrycznych, wiedział o corocznym święcie Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Może nas Pani wspomóc radą, pomysłem?

Myślę, ze edukacja powinna się już zaczynać od kobiet w ciąży, aby wiedziały jak dbać o jamę ustną maluszka.

„Zdrowe jama ustna to uśmiech na całe życie” to hasło Kampanii na 2023 rok. Co owe dla Pani znaczy?

Dla mnie to hasło oznacza, ze każdy powinien cieszyć się swoim uśmiechem do końca życia. Bez problemów, bólu zębów oraz bez braków w uzębieniu. Oraz zdecydowanie, żeby kondycja naszej jamy ustnej nie była powodem chorób wieńcowych, zagrożenia przedwczesnym porodem, udar mózgu, osteoporoza oraz wiele innych.

Dypl. Higienistka Stomatologiczna
Klaudia Sawicka

Poleć artykuł:
Pin Share
« »