Gość Polska mówi #aaa – Justyna Zembrzuska

Zdrowa jama ustna to lepsze życie! Każdy Pacjent powinien lubić się uśmiechać i obdarowywać tym uśmiechem innych ! Głównym warunkiem jest profilaktyka domowa Pacjenta, później gabinetowa i stosowanie się do zaleceń higienistki/y bądź lek. stomatologa Dopełnieniem profilaktyki domowej Pacjenta (szczotkowanie, nitkowanie) powinny być wizyty higienizacyjne oraz przeglądy jamy ustnej co ok 6 miesięcy.

Moją główną dewizą jest „Profilaktyka kluczem do zdrowej jamy ustnej!”

Jak zachęciłabyś swoje koleżanki i kolegów higienistów do wspólnych aktywności na rzecz Pacjenta?

Branie udziału w webinarach/szkoleniach (aby móc tę wiedze wykorzystywać w gabinecie). Oczywiście branie udziału nie tylko jako słuchacz ale również wykładowca.

Pokazywanie swojej pracy na swoich social media. Krótkie filmiki np. na temat jak prawidłowo nitkować zęby. Jak prawidłowo szczotkować i jaką techniką.

Koniecznie po zabiegach hig. czy tradycyjnych przeglądach jamy ustnej, instruktaż prawidłowej higieny, krótka rozmowa na temat nawyków żywieniowych itp. Podejście holistyczne do Pacjenta.

Podobnie jak i nam leży Ci na sercu by każdy w Polsce, od maluchów po pacjentów geriatrycznych, wiedział o corocznym święcie ŚDZJU Możesz nas wspomóc radą, pomysłem do wspólnych z Pacjentami obchodów tego święta?

Większe nagłośnienie ŚDZJU w internecie/reklamy/w social media – być może w „gronie” influencerów z dużymi zasięgami, ewentualnie TV.

Prośba do gabinetów o organizowanie Dni otwartych z okazji ŚDZJU – ewentualnie darmowe przeglądy, instruktaże w gabinetach dentystycznych.

Ja ze swojej strony organizuje spotkania w szkołach/przedszkolach, które wyrażają na to zgodę wraz z rodzicami. Na spotkaniach opowiadam o profilaktyce jamy ustnej, o tym jak ważna jest zdrowa jama ustna i jak o nią dbać.

Brawa! Justyno, „Zdrowe jama ustna to uśmiech na całe życie” to hasło Kampanii na 2023 rok. Co owe dla Ciebie znaczy?

Nasze dobre nawyki w dbaniu o jamę ustną wprowadzone i utrwalone od najmłodszych lat dadzą nam gwarancję cieszenia się zdrowym uśmiechem przez długie lata. Uśmiech to klucz do naszego sukcesu dlatego walczmy o nas samych i uśmiechajmy się jak najwięcej!

Poleć artykuł:
Pin Share
« »