Gość Polska mówi #aaa – Małgorzata Olszewska

„Nitkowanie… to jest ważna część higieny. Szczoteczka nie dotrze wszędzie. Sprzętem dosyć prostym, tanim jest nić dentystyczna. Wystarczy używać ją wieczorem.

Dzieci też powinny nitkować. Ja często zalecam chociaż między 4/5 a potem między 5/6. Małymi krokami można się wprawić…

Z każdej bakterii powstają dwie bakterie. Z dwóch cztery a z czterech osiem…16-32-64-128-256-512-1024-2048-4096-8192-16384… itd 16 777 216 z jednej tylko bakterii!

Pomyślcie ile jest tych bakterii i jak one się namnażają i to w tych bakteriach jest siła zniszczenia. Myjecie zęby aby zmniejszać ilość bakterii. Oprócz bakterii powodujących choroby zębów są bakterie, które uszkadzają dziąsła i przyzębie. A to są złe bakterie. Jak ZŁE poczytajcie post stomatologiczno-kardiologiczny zamieszczony przez kardiologa @dr_joanna.bidiuk polecam przeczytać. 🦷

Zadbajcie o serce i zęby podczas codziennej HIGIENIZACJI we własnej łazience (chociaż mycie zębów dzieci zalecam na leżąco).

Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał.
Aby nie mieć lęków przed dentystą należy od małego regularnie chodzić do dentysty i dostawać pochwały za czystość i wtedy żadna wizyta nie będzie straszna. A mamy do dyspozycji jeszcze znieczulenie miejscowe – wystarczające dla większości, gaz rozweselający dla bojących i znieczulenie ogólne dla tych którzy jednak potrzebują większego wyciszenia (ale tutaj anestezjolog jest niezbędny i obowiązkowy) każdy znajdzie coś dla siebie.

Autor @dentysta_lala
Lekarz dentysta Małgorzata Olszewska

Poleć artykuł:
Pin Share
« »