Gość Polska mówi #aaa – Magdalena Grygoruk

Magdalena Grygoruk

Magdalena Grygoruk jest higienistką stomatologiczną z Białegostoku. Oprócz przyjmowania pacjentów w gabinecie oraz nauczania w szkole policealnej na kierunku asystentki oraz higienistki stomatologicznej, prowadzi szkolenia stomatologiczne, a także zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

Magdaleno, jakie hasła przewodnie kierowałabyś do pacjenta, które zachęcałyby i mobilizowały do dbałości o higienę jamy ustnej ?
  • „Higiena jamy ustnej to podstawa”
  • „Wizyty w gabinecie stomatologicznym nie muszą być drogie, jeśli będziesz stosować się do zaleceń higienicznych”
  • „Odpowiednie akcesoria do higieny jamy ustnej to już połowa sukcesu”
  • „Twoje dziąsła krwawią? Nie lekceważ tego!”
A swoje koleżanki i kolegów higienistów, gdybyś miała zachęcić do wspólnych aktywności dental na rzecz pacjentów, to w jaki sposób?
  • Prowadzenie webinarów związanych z profilaktyką stomatologiczną dedykowanych pacjentom
  • „Dni otwarte” w gabinetach stomatologicznych, podczas których byłyby omawiane akcesoria do higieny jamy ustnej, a także kwestie dotyczące jej prawidłowego utrzymania.
Podobnie jak i nam leży Ci na sercu by każdy w Polsce, od maluchów po pacjentów geriatrycznych, wiedział o corocznym święcie ŚDZJU. Możesz nas wspomóc radą, pomysłem do wspólnych z Pacjentami obchodów tego święta?

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej obchodzony jest 20 marca. Uważam, że środki masowego przekazu są najlepszym z możliwych sposobów na nagłośnienie tego święta. Osobiście uczę w szkole policealnej, w której co roku, 20 marca, wraz ze swoimi słuchaczkami kierunku asystentki oraz higienistki stomatologicznej zapraszamy przechodniów do naszej szkoły na pogadankę, podczas której omawiamy istotne elementy składające się na prawidłową higienę jamy ustnej, a także pokazujemy akcesoria, które mogą nam pomóc w jej utrzymaniu. Ponadto, wspólnymi siłami, nagłaśniamy te przedsięwzięcie. Jak się okazuje, ludzie bardzo chętnie uczestniczą w takich akcjach, oby tylko o nich wiedzieli.

Jak już Magdaleno wiesz „Zdrowe jama ustna to uśmiech na całe życie” to hasło Kampanii na 2023 rok. Co owe dla Ciebie znaczy?

„Zdrowa jama ustna to uśmiech na całe życie” – jeśli będziemy już od najmłodszych lat dbać o prawidłową higienę jamy ustnej to przez długie lata będziemy mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Jednak musimy być świadomi tego, jak ważna jest profilaktyka.

Magdalena Grygoruk jako higienistka stomatologiczna zaprasza też na swój profil:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100075932809475

https://instagram.com/magdalena_grygoruk

Poleć artykuł:
Pin Share
« »