Zakończone

Brak ocen
140 Wyświetleń

Galeria

Podsumowanie wydarzenia

Konin
Mar 20
2019
1 Speakers

Szczegóły wydarzenia

Dodaj do kalendarza 3/20/2019 10:00 AM 4/30/2019 12:00 AM Europe/Paris Zdrowe zęby bez próchnicy konin-wsckziu ewelina.przewozna@medyk.konin.pl false MM/DD/YYYY

Przeprowadzenie przez nauczyciela i uczennice kierunku higienistka stomatologiczna lekcji w ramach profilaktyki próchnicy zębów dla dzieci w wieku przedszkolnym. Temat lekcji, to ,,Zdrowe zęby bez próchnicy”. Takie lekcje zostaną przeprowadzone w czterech przedszkolach na terenie miasta Konin, w różnych grupach wiekowych.

Zapoznamy dzieci z podstawową wiedzą na temat zębów, omówiona zostanie rola i funkcje zębów, budowa zęba, zwrócona zostanie uwaga na potrzebę dbania o zęby od najmłodszych lat. Nauczymy dzieci prawidłowo szczotkować zęby, powiemy co powinny jeść żeby ząbki były zdrowe, a czego nie. Dzieci wezmą udział w grach i zabawach utrwalających nowo zdobytą wiedzę. W nagrodę dostaną drobne upominki i dyplomy.

Wygłosimy również krótki wykład skierowany do nauczycieli przedszkolnych na temat wspólnego zapobiegania próchnicy, dlaczego ważna jest współpraca nauczyciela, rodzica z higienistką i lekarzem dentystą.

Celem naszej inicjatywy jest edukacja zarówno dzieci jak i kadry przedszkoli w zakresie potrzeby profilaktyki i zdrowia jamy ustnej.

Poleć artykuł:
0

ul. Przemysłowa 4, 62-500
Konin,
Polska

609493640

https://www.medyk.konin.pl

Organizatorzy/Prelegenci


Policealna Szkoła Medyczna w WSCKZiU Konin

Nauczyciel i uczniowie kierunku higienistka stomatologiczna
-->