Zakończone

Brak ocen
212 Wyświetleń

Podsumowanie wydarzenia

Mar 23
2019
4 Speakers

Szczegóły wydarzenia

Dodaj do kalendarza 3/23/2019 10:00 AM 3/23/2019 6:00 PM Europe/Paris Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej z Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed centrum-stomatologii-estetycznej-multimed rejestracja@multimedzamosc.pl false MM/DD/YYYY

Tegoroczny, oficjalny program obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej z Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed otworzy perkusyjny korowód Przyjaciół zdrowego uśmiechu Multimed z barwnymi drużynami z zamojskich przedszkoli. Wspólny przemarsz zakończą potyczki kulinarne – Bitwa na przySMAKI gdzie reprezentanci poszczególnych drużyn zawalczą pod kierunkiem autorytetów  kulinarnych z 6 różnych zamojskich restauracji o tytuł dania wyjątkowego w smaku, kolorowego, oryginalnego, estetycznego i aromatycznego.

Po wyjątkowym pokazie kulinarny przeprowadzona zostanie akcja „SOS dla uszkodzonego zęba – SOS dla zdrowia i życia” – poświęcona urazowym uszkodzeniom zębów w połączeniu z wiedzą teoretyczną i nabyciem umiejętności praktycznych z zakresu rozpoznawania stanów zagrożenia zdrowia i życia oraz szybkiego i skutecznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ciekawym punktem edukacyjnym będą również występy Zerowiaków i grupy teatralnej z Zespołu Szkół Społecznych w Zamościu oraz występy uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Zamościu, którzy w śpiewający sposób podejdą do tematu zdrowia.

Główne atrakcje tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej:

1.„Indywidualny trening higieny jamy ustnej”
– stanowisko instruktażu mycia zębów i ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem preparatów do pielęgnacji jamy ustnej w tym tabletki wybarwiającej płytkę nazębną.

2. „Zęby od kuchni”
– czyli jak się odżywiać żeby mieć zdrowy uśmiech.

– warsztaty mają na celu pokazać, na co zwracać wagę wybierając produkty spożywcze, jakie produkty możemy zaliczyć do zdrowej żywności i które są zdrowe dla naszych zębów. Degustacja i samodzielna praca dziecka przy komponowaniu składników w postaci koreczków, sałatek czy innych zdrowych przekąsek.

3.”Metamorfoza uśmiechu w jeden dzień”
– mega model jamy ustnej (wymiar 170 cm szerokości) umożliwiający prezentację i ćwiczenie prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej, podczas trwania eventu niedoskonałości zaprezentowane na modelu (bakterie, resztki pożywienia) będą wyklejane kuleczkami białej bibuły by powstał piękny, śnieżnobiały uśmiech.

– warsztaty plastyczne, własnoręczne tworzenie etui na szczoteczkę i pastę z materiałów dostępnych na stanowisku.

4. „Wyprawa po zdrowy uśmiech”
– mega gra planszowa/podłogowa od 2 do 4 graczy z 32 kartami pytań z zakresu: wiedzy ogólnej o stomatologii, zasad odżywiania, urazów zębów, profilaktyki stomatologicznej oraz piramida żywieniowa z 32 kartonowych pudełek 30cm/30cm.

5. Interaktywny, multimedialny kącik zabaw dla dzieci
– monitor z grą interaktywną oraz dwiema ściennymi grami edukacyjnymi.

10.00-18.00 kreatywna zabawa

– ścieżka zdrowego uśmiechu MULTIMED z upominkami,
– zachęcający smakiem gumy balonowej test kontrolny płytki nazębnej,
– warsztaty smaku ze zdrową żywnością,
– galeria zdrowych przysmaków – SMAK STORY,
– tworzenie “etui na pasę i szczoteczkę do zębów” oraz “zębowej słomki”,
– malowanie pt.“Misio spod widelca”,
– fotobudka “bez próchnicy”,
– zdrowe czytanki na “misiowym fotelu”,
– zabawy z Ozobotem (godz.16.00-18.00),
– wystawa zdjęć z akcji „SOS dla uszkodzonego zęba – SOS dla zdrowia i życia”,
– MEGA puzzle podłogowe, piramida żywieniowa i gra interaktywna.

Patronat honorowy nad akcją objął: Prezydent Miasta Zamość, Rotary Club Zamość Ordynacki oraz Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

Patronat medialny: Dentonet, Dentowizja, Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, roztocze.net.

Poleć artykuł:
0

Śląska, 40, 22-400
Zamość,
Polska

846396330, 500 028 652

http://www.bezbolesnie.pl

Organizatorzy/Prelegenci

Wideo

https://youtu.be/iGck1zqQun4

Partnerzy

-->