Zakończone

Brak ocen
366 Wyświetleń

Podsumowanie wydarzenia

Apr 03
2018

Szczegóły wydarzenia

Dodaj do kalendarza 4/3/2018 12:00 AM 6/29/2018 12:00 AM Europe/Paris Ortomed Clinic mówi #aaa. Kampania lokalna ortomed-clinic marketing@ortomedclinic.pl false MM/DD/YYYY

Problem z próchnicą ma ogółem 3/4 dzieci, a w województwie śląskim w największym stopniu dotyczy zębów mlecznych – wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez niezależną agencję badawczą Ipsos. Również województwo śląskie jest jednym z tych województw o najniższym poziomie uszczelniania bruzd zębowych u dzieci. Mimo że średni czas szczotkowania zębów przez najmłodszych w większości województw wynosi 2,5 minuty, to tylko 2/3 dzieci szczotkuje zęby dwa razy dziennie, a 1/5 dzieci tylko raz dziennie. Stan higieny jamy ustnej najmłodszych Polaków jest wyjątkowo alarmujący i pogarsza się wraz z wiekiem.

Szczotka, pasta i kubek ciepłej wody pomaga nam nie tylko chronić się przed próchnicą, ale także ma spore znaczenie w zapobieganiu wielu dolegliwościom, które pozornie nie mają nic wspólnego z jamą ustną.

2018 – Powiedz Aaa: Pomyśl jama ustna, pomyśl zdrowie

Ortomed Clinic dołączyła do ogólnopolskiej kampanii w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej w roku 2018, zachęcając dyrektorów przedszkoli i rodziców najmłodszych mieszkańców Osiedla Tysiąclecia w Katowicach do wzięcia udziału w bezpłatnych przeglądach stomatologicznych oraz zajęciach edukacyjnych, podczas których najmłodsi dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Naszym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej we wczesnym wieku, zachęcanie rodziców do dbania o zęby i dziąsła swoich dzieci, aby pozostały zdrowe na długo.

Edukacja przez zabawę

Program zajęć edukacyjnych obejmuje między innymi: oglądanie ząbków w lusterku, opowiadanie o cukrze i bakteriach, które go lubią, rysowanie śmiesznych obrazków bakterii uprzykrzających życie, rysowanie rączkami kółeczek – wyrobienie ruchu na każdym zębie z każdej strony po 3-4 kółeczka, instrukcja mycia ząbków na modelu i szczotkowanie pod okiem higienistki, dziecko pozna narzędzia dentystyczne oraz ich nowe nazwy spójne z grą komputerową, a także skomponuje swój własny posiłek i wybierze produkty, które są dobre dla jego ząbków.

Strefa rodzica

Nasze gabinety są specjalnie przystosowane do przyjmowania małych pacjentów (kolorowe książeczki ze znanymi postaciami z bajek, kącik zabaw w poczekalni, dyplomiki wręczane po wizycie). Aby dziecko zapoznało się z tematem leczenia zębów można zastosować edukację przez gry i zabawy. Gra komputerowa, której głównym bohaterem jest pingwinek Laki została stworzona z myślą o najmłodszych pociechach. Pingwinek przemierza mapę, zgodnie ze scenariuszem wizyty u stomatologa. Wykorzystuje przy tym narzędzia, z których korzysta lekarz. Pierwsza Wizyta u stomatologa może być pasjonującą przygodą. Dzięki grze każdy rodzic w domu lepiej przygotuje swoją pociechę do wizyty.

Pierwsze przeglądy w ramach kampanii pod hasłem „Powiedz Aaa: Pomyśl jama ustna, pomyśl zdrowie” ruszą 3 kwietnia. Trzymiesięczna kampania potrwa do końca czerwca bieżącego roku.

Kontakt

Prosimy zgłaszać grupy przedszkolne na bezpłatne przeglądy stomatologiczne połączone z zajęciami edukacyjnymi, wysyłając e-mail na adres marketing@ortomedclinic.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 799860036.

 

Poleć artykuł:
0

Bolesława Chrobrego 29, 40-881
Katowice,
Polska

799860036

http://www.ortomedclinic.pl

-->