Zakończone

Brak ocen
983 Wyświetleń

Szczegóły wydarzenia

Dodaj do kalendarza 2/19/2019 3:30 PM 4/4/2019 3:30 PM Europe/Paris KLUB HIGIENISTEK – WROCŁAW Teraz śmiało mówmy # aaa – Dzienniczek wydarzeń katarzyna-kolodziej klubhigienistek@gmail.com false MM/DD/YYYY

Stowarzyszenie KLUB HIGIENISTEK.pl  w Polsce zaprasza  dzieci, dorosłych, starszych, rodziców i wychowawców na darmowe akcje profilaktyczne i wydarzenia w zakresie PROMOCJI ZDROWIA I PROFILAKTYKI ZDROWIA JAMY USTNEJ organizowane przez Ambasadorki i Klubowiczki/ów ogólnopolskiego Klubu Higienistek.

Spotkania odbywają się w ŻŁOBKACH, PRZEDSZKOLACH, SZKOŁACH, SZKOŁACH SPECJALNYCH, DOMACH DZIECKA, ŚWIETLICACH, DOMACH OPIEKI, KLUBACH SENIORA, SZKOŁACH RODZENIA, I INDYWIDUALNE  W GABINETACH STOMATOLOGICZNYCH W PAŃSTWA REJONIE.

W Klubie Higienistek w regionie Dolnośląskim – Wrocław w ramach kampanii  Polska mówi # aaa odbyły się:

1)   19 lutego 2019 we wtorek, zajęcia edukacyjne z dziećmi, rodzicami i wychowawcami w Dwujęzycznym Przedszkolu i Żłobku  KIDS &Co przy ul. Szybowcowej 2  budynek NOKIA  we Wrocławiu.  Spotkanie poprowadziła mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Kołodziej  Ambasadorka Klubu Higienistek Wrocław.

Rodzice, Pani Dyrektor, wychowawczynie grup żłobkowych i przedszkolnych wysłuchali pogadanki na temat:

 • najczęściej występujących problemów  w obszarze narządu żucia  u dzieci do 6 roku życia i jak sobie z nimi radzić,
 • dbania o higienę jamy ustnej, stosowania odpowiednio dobranych do wieku  i potrzeb przyborów do higieny jamy ustnej;
 • wypracowania od najmłodszych lat prawidłowych  nawyków higienicznych i żywieniowych,
 • przekonania rodziców do wyboru odpowiedniego pełnowartościowego sposobu odżywiania, właściwego dla wieku dziecka ze zmniejszeniem ilości cukru w diecie;
 • roli rodziców w kształtowaniu świadomości u dzieci o konieczność dbania o zęby i całą jamę ustną,
 • regularnego odwiedzania gabinetów stomatologicznych i roli higienistek stomatologicznych, które umiejętnie edukują i łamią bariery lęku przed wizytą u dentysty.
 • znaczenia udziału dzieci i rodziców w programach prozdrowotnych organizowanych przez Wydziały  Urzędów Miast  i inne organizacje.
 • wprowadzenia do kalendarza wydarzeń:   20 marca – Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej.

2)  27. 02.2019 w środę o godz. 9:00- 13:00:

 •  Słuchaczki/cze kierunku Higienistka Stomatologiczna sem.4: 

Ze Szkoły Policealnej GoWork.pl we Wrocławiu oraz z Policealnego Studium „KADRA” we Wrocławiu pod okiem wychowawców:

 mgr dypl. hig. stom. Katarzyny Kołodziej,

 mgr lic.hig. stom. Grażyny Krawczyk,

 • Pani Doktor – Opiekuna praktyk zawodowych: lek. dent. Beaty Skupińskiej z Centrum Stomatologii Laserowej i Protetyki EVADENT 2 we Wrocławiu,
 • Pana tech. dent. Michała Moyseowicz  z Centrum Stomatologii Laserowej i Protetyki EVADENT 2 we Wrocławiu,
 • Klubowicze: Emir Yusupov, , Patrycja Andruszkiewicz, Katarzyna Kurhan, Beata Nowacka

wspólnie poprowadzili dla:

 • dzieci i wychowawców akcję profilaktyczną  w ramach kampanii WOHD19 – „Polska mówi aaa „ – PROMOCJA ZDROWIA JAMY USTNEJ W SZKOLE – w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mariusza Zaruskiego na ul. Bobrzej 27 we Wrocławiu.
 • Tak jak w ubiegłym roku, i w tym wspólnie wyedukowaliśmy 200 uczniów klas pierwszych w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej i dobrych nawyków żywieniowych, podkreślając, że zdrowie jamy ustnej jest niezbędne dla zachowania zdrowia ogólnego i dobrego samopoczucia.

AKCJA PROFILAKTYCZNA W SZKOLE – PROMOCJA ZDROWIA JAMY USTNEJ – Wrocław mówi #aaa

 

3)  01.03.2019 w piątek nasza członkini Klubu Higienistek:

dypl. hig. stom. PATRYCJA ANDRUSZKIEWICZ samodzielnie przygotowała i znakomicie poprowadziła pogadankę w dużej grupie dzieci z klasy II w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszunie. Dzieci nauczyły się prawidłowo dbać o ząbki i to na plus 🙂 .

 

4)  W Światowy Dzień Dentysty – 05.03.2019 we wtorek  w godz. 10:45 – 12:30 nasze Klubowiczki doświadczone zawodowo Higienistki Stomatologiczne:

dypl. hig. stom. AGNIESZKA RADACZYŃSKA  

 dypl. hig. stom. LEOKADIA MARIA KRZOK

przygotowały prezentację multimedialną dla dzieci i poprowadziły akcję profilaktyki zdrowia jamy ustnej  w Szkole Podstawowej nr 10, przy ul. Inflanckiej 13, 51- 354 we Wrocławiu.

W ramach podziękowań Higienistki dostały od dzieci z klasy I c i d – piękne różyczki :-).

 

5)  20.03.2019 w środę – W Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w Szkole Podstawowej nr 19  na ul. Koszykarskiej 2/4  54-134 we Wrocławiu, odbyły się zajęcia dla uczniów z klasy IV C pod hasłem „Marzec Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej”. Dzieci dowiedziały się o obchodach WOHD, co powoduje próchnicę, ile cukru jest napojach, poznały środki do higieny jamy ustnej oraz odpowiednie metody szczotkowania zębów, chętnie odpowiadały na pytania, za które otrzymały pamiątkowe upominki. Zajęcia odbyły się za zgodą Dyrekcji Szkoły na zajęciach z języka polskiego. Lekcję edukacyjną poprowadziła mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Kołodziej  Ambasadorka Klubu Higienistek Wrocław.

 

6)  20.03.2019 w środę – W Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej we Wrocławiu prężnie działały Gabinety mobilne przy Akademickim Szpitalu Klinicznym na ul. Borowskiej 213, Politechnice Wrocławskiej D-20 na ul. Janiszewskiego 8 oraz w Urzędzie Wojewódzkim. 

W Urzędzie Wojewódzkim – Działo się 🙂 Ambasadorka Klubu Higienistek mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Kołodziej,  już przy wejściu do budynku, swoim głosem ściągała grono zainteresowanych pacjentów. Prowadziła specjalistyczne instruktaże oraz odpowiadała na liczne pytania z zakresu profilaktyki zdrowia i rehabilitacji narządu żucia, bo przecież ten zawód to jej prawdziwa pasja!

 

7)   20.03.2019 w środę – W Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – w Kępnie (woj. wielkopolskim) nasza Klubowiczka hig. stom. ANNA DOMAGAŁA – Słuchaczka kierunku Higienistka Stomatologiczna sem.4  ze Szkoły Policealnej GoWork.pl we Wrocławiu zorganizowała na terenie Szkoły Podstawowej w Kępnie – pogadankę na temat obchodów WOHD 2019, profilaktyki nowotworowej i zdrowego stylu życia. Na spotkaniu z młodzieżą profesjonalnie pokazała sposoby oczyszczania uzębienia według przyjętych metod oraz objaśniła stosowanie profilaktycznych  środków do higieny jamy ustnej odpowiednio dopasowanych do wieku i potrzeb. W ciekawym autorskim doświadczeniu  ” wpływ kwasów na szkliwo i rozwój próchnicy ” wykorzystała jajko kurze. 

 

8)   26.03.2019 we wtorek w godz. 10:50-12:10 w Szkole Podstawowej im. Tysiąclecia Wrocławia, przy ul. Szczęśliwej 28 we Wrocławiu odbyły się zajęcia edukacyjne dla 23 uczniów z klasy II C i dla ich wychowawczyni. Edukację i Promocję Zdrowia w Profilaktyce Stomatologicznej  poprowadzili: lek. stom. OLTION SHUKA z Centrum Stomatologii Laserowej i Protetyki EVADENT we Wrocławiu oraz mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Kołodziej  z Centrum Stomatologii Laserowej i Protetyki EVADENT 2 we Wrocławiu. Pan Doktor obrazowo przedstawił dzieciom budowę zęba, położenie i powierzchnie zębów oraz przyczyny powstawania próchnicy zębów. Pani Higienistka opowiedziała o odżywaniu dla zdrowia, pokazała instruktaż szczotkowania, czyszczenia języka, nitkowania zębów oraz zabawowy sposób higienicznego mycia rąk.

 

9)   27.03.2019 w środę w godz. 9:00 – 11:00 w Przedszkolu nr 105 „Szczepinek” na ul. Poznańskiej 24 we Wrocławiu na zaproszenie Pani Magdaleny Sas – odbyła się Akcja profilaktyki zdrowia jamy ustnej  „Higienistka Stomatologiczna o Wasze ząbki dba” u 122 dzieci w wieku przedszkolnym – u Maluchów, Średniaków i Starszaków. Edukację poprzez zabawę poprowadzili: mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Kołodziej i tech. dent. Michał Moyseowicz  z Centrum Stomatologii Laserowej i Protetyki EVADENT 2 we Wrocławiu. Oprawę graficzną ząbków zaprojektowała i przygotowała mgr lic.hig. stom. Grażyna Krawczyk – Ambasadorka Klubu Higienistek – Wrocław.

 

10)   29.03.2019  w piątek –  nasza Klubowiczka: hig. stom. KATARZYNA KURHAN,  wspólnie z hig. stom. MARTĄ LISZANKOWSKĄ poprowadziły akcję edukacyjną w Szkole Podstawowej nr 3, ul. Ceramiczna 5, 59 – 700 Bolesławiec u 90 dzieci i wychowawców z klas II i III w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej i utrwalania dobrych nawyków żywieniowych,. 

 

WSPÓLNIE WYEDUKOWALIŚMY  2 TYSIĄCE OSÓB w tym dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów.

 Serdecznie dziękujemy i zapraszamy  na kolejne akcje profilaktyki i promocji zdrowia !   

       

„Mniej cukru – więcej uśmiechu”

 „Piękny uśmiech to zdrowy uśmiech”

#aaa #polskamowiaaa #SayAhh #ThinkMouthThinkHealth #WOHD19 #marzecmiesiacemzdrowiajamyustnej

Poleć artykuł:
1

ul. Brynicka 17, 54-214 Wrocław
WROCŁAW,
Polska

605628071

http://www.klubhigienistek.pl

Organizatorzy/Prelegenci


KATARZYNA KOŁODZIEJ

Mgr fizjoterapii dypl. hig. stom.

GRAŻYNA KRAWCZYK

Mgr lic. hig. stom.

BEATA SKUPIŃSKA

Lekarz dentysta

Klub Higienistek.pl

Wrocław

Partnerzy

-->