Zakończone

Brak ocen
79 Wyświetleń

Galeria

Podsumowanie wydarzenia

Katowice
Apr 01
2019

Szczegóły wydarzenia

Dodaj do kalendarza 4/1/2019 8:00 AM 4/5/2019 8:00 PM Europe/Paris Inicjatywa lokalna. Tydzień bezpłatnych konsultacji stomatologicznych ortomed-clinic marketing@ortomedclinic.pl false MM/DD/YYYY

Tegoroczne przesłanie akcji Polska mówi #aaa to „MNIEJ CUKRU – WIĘCEJ UŚMIECHU”. Ruszyły zapisy pacjentów na bezpłatne konsultacje stomatologiczne

 

Światowy Dzień Zdrowia jamy ustnej obchodzony 20 marca na całym świecie:

To globalne wydarzenie z ogromnym potencjałem w zakresie upowszechniania profilaktyki stomatologicznej.

To dzień, w którym wszyscy lekarze dentyści powinni jednym głosem wyrazić stanowisko, że nie można mówić o zdrowiu ogólnym bez zdrowej jamy ustnej.

To najwłaściwszy moment do podejmowania w przestrzeni publicznej dyskusji na temat znaczenia profilaktyki stomatologicznej.

To wreszcie najlepszy czas do podejmowania małych i dużych inicjatyw, które będą przypominać, jak istotna jest troska o zdrowe zęby.

 

Pacjencie, dołącz do nas!

Właśnie z tych potrzeb pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS) powstała ogólnopolska idea kampanii „Polska mówi #aaa”, do której po raz kolejny dołączyło Ortomed Clinic w Katowicach. Wysoko wyspecjalizowane centrum zdrowia stomatologicznego i ortodontycznego zgłosiło lokalną inicjatywę bezpłatnych konsultacji stomatologicznych, które potrwają przez jeden tydzień.

Nasza lokalna inicjatywa w ramach akcji „Polska mówi #aaa” startuje 1 kwietnia i obejmuje:

  • konsultację ortodontyczną,
  • konsultację stomatologiczną w kierunku estetyki uśmiechu,
  • konsultację protetyczną.

 

Zrotowania, wychylenia siekaczy, stłoczenia, a także nieatrakcyjny kształt i wielkość oraz szpecące szpary – to najczęściej poprawiane wady zgryzu.

Konsultacja ortodontyczna przeznaczona jest dla osób, które chcą zdiagnozować prawdopodobieństwo wystąpienia wady zgryzu oraz poznać możliwości leczenia w kierunku ortodontycznym. W tracie konsultacji lekarz zajmujący się ortodoncją wstępnie zbada przyczyny zaburzeń zgryzu, wykona badanie zewnątrzustne i wewnątrzustne, dokona oceny zgryzu uzupełnione o ocenę tkanek zębów i wykrycie próchnicy, aby przedstawić możliwe rozwiązania. W razie potrzeby możliwe jest wykonanie zdjęcia panoramicznego wszystkich zębów oraz zdjęcia cefalometrycznego bocznego czaszki tego samego dnia – wykonanie pakietu zdjęć jest odpłatne. Konsultacja przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.

 

Zbyt duża liczba widocznych wypełnień, przebarwienia, ciemny kolor zębów, a także nierówne zęby lub ich nieprawidłowe ustawienie – z tych powodów pacjenci najczęściej zgłaszają się do stomatologa estetycznego.

Przegląd stomatologiczny służy diagnostyce stanu uzębienia, błony śluzowej i tkanki przyzębia oraz określeniu potrzeb leczniczych. Konsultacja przeznaczona jest również dla dzieci – lekarz prowadzący zadba o spokojny przebieg wizyty, zmotywuje dziecko do kolejnego spotkania i właściwych zabiegów higienizacji w domu. W razie potrzeby możliwe jest wykonanie zdjęcia panoramicznego wszystkich zębów oraz zdjęcia cefalometrycznego bocznego czaszki tego samego dnia – wykonanie pakietu zdjęć jest odpłatne.

 

Utracone lub uszkodzone zęby, poprawienie naturalnego układu i estetyki uzębienia, przechylenie i wysuwanie się zębów, zanikanie kości szczęki i żuchwy, utrata kolejnych zębów, schorzenia stawu skroniowo – żuchwowego oraz pogorszenie wyglądu twarzy – to najczęstsze powody leczenia protetycznego.

Konsultacja protetyczna przeznaczona jest dla osób, które mają braki zębowe lub znaczne ubytki w koronie zęba nienadające się do odbudowania poprzez leczenie zachowawcze i wypełnienia. W trakcie konsultacji protetycznej lekarz po wykonaniu badania wewnątrzustnego zaproponuje możliwości leczenia protetycznego. W razie potrzeby możliwe jest wykonanie zdjęcia panoramicznego wszystkich zębów oraz zdjęcia cefalometrycznego bocznego czaszki tego samego dnia – wykonanie pakietu zdjęć jest odpłatne.

 

Zapisz się!

Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o rezerwowanie terminów pod numerem telefonu 884 604 884 lub za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie WWW.ORTOMEDCLINIC.PL

Poleć artykuł:
0

Bolesława Chrobrego 29, 40-881
Katowice,
Polska

884 604 884

http://www.ortomedclinic.pl

-->